Klasyczna biała koszula to bardzo elegancki element damskiego stroju. Wzorowana na męskiej koszuli, o prostym kroju lub typu slim. Popularna, doceniona, nie można odmówić jej wyjątkowości w prostocie. Pasuje do wielu zestawień i na różne okazje. Powinna być w szafie każdej kobiety. Można ją nosić w wersji surowej lub nadać jej osobistego, kobiecego stylu poprzez dodatki.Można ją nosić do spódnicy czy spodni, na oficjalne okazje, wpisuje się w dress-cod. Będzie też dobrze wyglądać z kardiganem, rewelacyjnie z marynarką lub krótszym żakietem.W wersji eleganckiej, profesjonalnej, a także swobodnej.

Niezależnie od pory roku biała koszula i apaszka będą często zestawiane. Połączenie klasyki, neutralnego, świeżego, eleganckiego koloru białego i apaszki musi się udać. Ważne są Twoje preferencje i upodobania odnośnie stylu, kolorów, wzorów. Na wybory i zmianę będą mieć wpływ trendy w modzie, fascynacja, a nawet dyspozycja dnia.

W zależności od kroju koszuli, wielkości apaszki w grę będą wchodzić różne jej wiązania i sposób noszenia. Krój dotyczy oczywiście rozwiązań w obrębie kołnierza. Przy klasycznym apaszkę można założyć pod kołnierz, odpinając górny guzik koszuli – na szyję. Przy stójce apaszka może zakryć dekolt. Jedynie przy małej gawroszce sposób jest jeden, ze względu na wielkość zawiązujemy supełek i już. Średnie apaszki mogą grać rolę krótkiego krawata, złożone w harmonijkę – mini szaliczka lub klasycznie zawiązane na karku większą częścią leżeć pod brodą. Z większych da się stworzyć również coś na kształt komina lub złożoną w trójkąt założyć na kark, pozwalając bokom swobodnie zwisać.

Biała koszula i apaszka to sposób na nudę w modzie, na indywidualność, elegancką prostotę. W zależności od  upodobań mamy do wyboru mocne, zdecydowane barwy lub delikatne, pastelowe.