Wśród bogatej rodziny kolorowych, kobiecych dodatków bardzo dużą rolę odgrywają te najmniejsze, potocznie zwane gawroszkami. Oczywiście nie muszą być tylko jedwabne. Często spotkamy bawełniane, z wiskozy, poliestru, jedwab z dodatkiem innego składnika. I naturalnie wybór zależy jedynie od osobistych preferencji, ewentualnie kiedy i z czym będzie noszona.

Jest jednak kilka istotnych argumentów, by wybrać taką z jedwabiu. Wystarczy wyobrazić sobie jak gładka jest taka apaszka, a tym samym jak niezwykle jest miękka i przyjemna dla skóry. Skąd to się bierze? Cienkie nitki jedwabne, które są bardzo mocne, ściślej tkane tworzą taką powierzchnię. I to daje poczucie komfortu. Jest to dość istotne, bo przecież apaszki jedwabne – gawroszki nosi się przez cały rok.

Do czego i jak nosić?

Gawroszka z jedwabiu ma naturalny, elegancki połysk, co uszlachetnia jej wygląd. W związku z tym pasuje do szykownych stylizacji, jak i codziennych. I tu pojawia się słowo uniwersalna, w dobrym słowa znaczeniu. Bo założyć ją można właściwie do wszystkiego. Nosić zaś również na nadgarstku, przy torebce, zawiązaną na szlufkę od spodni, spódnicy. Jako element zdobiący fryzurę typu kok, koński ogon lub wkomponowaną w luźne upięcie.

Ponieważ jedwab znakomicie się barwi, koniecznie trzeba wykorzystać potencjał koloru w każdym zestawie z gawroszką. Bogactwo barw i wzorów jest imponujące i wydaje się niekończące. Zawsze w zgodzie z najnowszymi trendami, co nie znaczy odejścia od żelaznych, standardowych motywów. Odmieni ona nawet najbardziej nudny strój, jeśli trzeba pomoże w postawieniu akcentu, lub lekko uspokoi, zwłaszcza jednokolorowa.

Dla apaszki jedwabnej – gawroszki znajdzie się miejsce przez cały rok. Pod wierzchnią odzieżą w chłodnych porach roku. Zakłada się ją do typowo kobiecych stylizacji z sukienką, żakietem,tuniką. Ale też do bardziej męskich, surowych, tzn. koszuli, klasycznej marynarki.

Dla kogo gawroszka?

Chociaż na pierwszy rzut oka może wyglądać niepozornie to na pewno osoby lubiące bawić się modą będą miały ich kilka w swojej szafie. Kojarzy się bowiem z szybką zmianą. Wiele apaszek mieści na sobie nawet kontrowersyjne, a często bardzo kontrastowe zestawienia kolorów. Trzeba też wspomnieć o śmiesznych, uroczych wzorach, motywach z bajek. Dla pań, które są przekonane o wielkim znaczeniu dodatków w modzie. Dla chcących zakamuflować pojawiające się zmarszczki na szyi. Do niestandardowych rozwiązań, kreatywności, stąd te gawroszki na nadgarstkach w roli bransoletki, na włosach jako kamuflaż gumki. Dowiązane do paska torebki, do szlufki, włożone niedbale do górnej kieszonki marynarki, aby odejść od sztampy i postawić na indywidualność.

Wydaje się też świetnym pomysłem na prezent. Stosunkowo łatwo jest trafić takim drobiazgiem w gust. Wybierając dla osoby bliskiej na pewno uda się zdecydować właściwie.

Zobacz kilka bajecznie kolorowych gawroszek